123-550x400

Düşünür Okulları Diyarbakır kampüsünün temeli atıldı.

“Farklı düşün, fark yarat ve özgün ol” ilkesiyle yola çıkan Düşünür Okulları, önümüzdeki yıl eğitim öğretim hayatına Diyarbakır kampüsü ile yeni bir soluk kazandıracak.

Kampüsün temel atma töreni için bir basın toplantısı düzenleyen Düşünür Okulları Yönetim Kurulu Başkanı Behçet Yavuz, “Önümüzdeki yıl Diyarbakır’da önemli bir ses getireceğimizi düşünüyorum. Çünkü Düşünür okulları olarak biz Türk eğitim sisteminde çok ciddi farklar getirdik. Hem uluslararası projelerimiz hem de ulusal projelerimizle farklı düşünen, fark yaratan ve özgün nitelikli öğrenciler yetiştiriyoruz” diye konuştu.

Düşünür Koleji Diyarbakır kampüsünün temeli atıldı. Temel atma töreninden önce Düşünür Okulları Yönetim Kurulu Başkanı Behçet Yavuz ve yönetim kurulu üyeleri, İl ve İlçe Milli Eğitim Şube müdürleri ve basın mensupları ile kahvaltılı bir toplantıda bir araya geldi.

Burada kısa bir açıklama yapan Yavuz, Düşünür okullarının fark yaratan projelerine değinirken, Diyarbakır kampüsünün 2018-2019 eğitim ve öğretim dönemine hazır olacağının müjdesini verdi.

Düşünür Okulları, “21. yüzyılın eğitim markası” hedefi ile eğitim sektörüne zincir okulları ile giriş yaptı.

Alanında son derece başarılı bir kariyere, derin bilgi birikimine ve tecrübeye sahip Behçet Yavuz’un önderliğinde kurulan Düşünür Okulları; “Eğitim, özü itibarıyla düşünmeyi öğretmektir.” ilkesiyle Türkiye çapında her coğrafyayı ve öğrenciyi kucaklayan okullar projesiyle yola çıktı.

Fortune Türkiye’nin her yıl düzenli olarak yayımladığı 40 yaş altındaki en başarılı 40 CEO listesinde 7. sırada yer alan Eren Günhan Ulusoy’un da yönetim kurulunda ve yatırımcıları arasında yer aldığı Düşünür Okulları dört yıllık stratejik planlaması çerçevesinde, ülke çapında 50 kampüse ulaşmayı hedefliyor. Bu kapsamda 100.000 öğrenciye 21. yüzyılın eğitimini sunmak için hazırlıklarını ve yatırımlarını şekillendiriyor.

Standardı yüksek ve kaliteli eğitimi, ekonomik olarak da ulaşılabilir kılmak, Düşünür Okulları’nın temel amaçları arasında yer alıyor. Merkezinde eğitimcilerin yer aldığı ve bütün eğitim politikalarını alanında en yetkin eğitimci ve öğretmenlerin şekillendirdiği projenin mottosu; “Farklı düşün, fark yarat ve özgün ol.”

Eğitim ve öğrenme politikalarını, Z kuşağı öğrencilerin, akademik ve sosyal olarak evrensel ölçekte geçerli niteliklere ulaşabilmesi üzerine oluşturan Düşünür Okulları, dünyanın en güçlü üniversiteleri ile de ortak projeler geliştirmekte… Düşünür Beceri Akademisi, Düşünür Öğretmen Gelişim Akademisi, Düşünür Düşünme Becerileri Programı, Düşünür Teknoloji 4.0, Düşünür Yetenek Gelişimi Programı gibi birçok özgün programıyla eğitim sektöründe önemli farklar yaratmayı planlıyor.

123-550x400
123-550x400