Blog

Düşünür Koleji, IPC ile Anlaşma İmzaladı

Düşünür Koleji, erken çocukluk dönemi müfredatını zenginleştirmek amacı ile bugün Amerika merkezli IPC (International Preschool Curriculum) ile protokol imzaladı.
İmza törenine Düşünür Okulları Yönetim Kurulu Başkanı Behçet Yavuz ve IPC Türkiye Temsilcisi Şule Fırat katıldı.
IPC (International Preschool Curriculum), okul öncesi eğitim standartlarını güçlendirmek ve düzenlemek amacıyla Amerika Birleşik Devletleri’nde kurulmuştur. IPC; kendine özgü ürünler ve aktif öğrenmeyi hızlandıran hizmetler seti ile eğitimde etkili öğretim metotları sunmaktadır.
IPC (International Preschool Curriculum) Dil Sanatları, Sosyal & Duygusal Beceriler, Fiziksel Gelişim & Motor Beceriler, Sosyal Bilim, Görsel & Yaratıcı Sanatlar, Teknoloji & Bilim olarak adlandırılan 6 içerik öğrenme alanından oluşur. IPC metotları 6 aylıktan 6 yaşa kadar olan erken çocukluk sürecinde etkin olarak kullanılabilir.
İmza töreninde kısa bir açıklama yapan Behçet Yavuz; “Düşünür Koleji olarak; okullarımızda 21. yüzyılın eğitim standartlarını sunmak için çalışmalarımıza yoğun bir şekilde devam ediyoruz. Bugün IPC ile imzaladığımız bu protokol de bunun bir parçası. Bu sayede, özellikle erken çocukluk dönemindeki eğitim içeriğimizi zenginleştireceğimiz için tüm Düşünür Koleji çalışanları adına mutluluk duyuyorum ve işbirlikleri için tüm IPC çalışanlarına ve özellikle Sayın Şule Fırat’a teşekkürlerimi sunuyorum.” dedi.